תשבץ האילוף – גב (חלק 1)

עליה וירידה

עלינו לעלות על הסוס בצורה גמישה.

עלינו לעלות בשלבים ומטרתנו העיקרית לשמור על מצבו בו הסוס עומד.

השלבים בעליה נכונה:

א. עמוד לצידו של הסוס כשפניך מופנים לכיוון אוזניו.

ב. אחוז את המושכות ביד שמאל ובמקביל אחוז בקרן האוכף.

ג. ביד ימין אחוז את הארכובה והלבש אותה על כף רגל שמאל.

ד. העבר את יד ימין לחלקו האחורי של האוכף.

ה. הצמד את המרפקים אל הסוס.

ו. הזדקף והישען על הסוס כשפניך לכיוון המשך.

ז. עבור לישיבה כבדה במרכז האוכף.

 

רספקט

לאחר שהתיישבנו באוכף ואחזנו את המושכות נבדוק אם הסוס נמצא בהקשבה וזאת בעזרת פקודה קולית. במידה והסוס מתייחס אלינו יזיז את אוזניו לכיווננו במידה ולא יעשה כן נשיג תוצאה זו בעזרת לחץ והרפיה, לחץ מושכה או לחץ רגל.

 

תנועה לפנים

כדי להעביר את הסוס ממצב עמידה למצב תנועה עלינו להתחיל בפקודה קולית שתעיר את תשומת ליבו לעבור לשפת גוף מתאימה (העברת משקל מהאוכף לארכובות) ונתינת חופש במושכות.

במידה והסוס לא קיבל את הפקודה נוציא אותו משיווי משקל שמאלה או ימינה ולאחר שהתחיל בתנועה נתיישר.

עצירה

כדי להעביר סוס ממצב תנועה למצב עצירה נשתמש בפקודה קולית ואח”כ נעביר משקל לאוכף ובעדינות נסגור את החופש במושכות. במידה ולא בוצע נעבור ללחץ והרפיה בעזרת המושכות.

 

תנועה לאחור

ממצב עמידה נסגור את ה במושכות בעדינות ונבקש מהסוס לנוע דרך פקודה קולית ובמידה ויהיה צורך דרבון בחלק הקדמי של הסוס, ברגע שהסוס יתחיל בתנועה נדאג להרפיה מהירה.

 

תנועה במעגלים ושמיניות

מתנועה לפנים נתחיל ליצור מעגל שבו נקפיד שהאף של הסוס יוביל את התנועה והגוף יסתדר מאחורי האף, נשתדל שהסוס לא יקטין או יגדיל מעגלים ללא פקודה. התנועה במעגלים ובשמיניות היא גם תנועה המאפשרת לנו יתר שליטה לגבי סוס בעל נטייה להגדיל מהירותו.

צריך לאמן את הסוס בצורה שווה לימין ולשמאל. העבודה בשמיניות מלמדת את הסוס להיות ערני לפקודות משתנות ולפתח סבלנות והקשבה לרוכב.

 

תנועה צידית

את התנועה הצידית נוכל לבקש בקווים ישרים או במעגלים.

נתחיל בתנועה קדימה והצידה.


חוות דובי – טיולי רכיבה על סוסים של חוות סוסים דובי בהרי רמות מנשה. ימי גיבוש לקבוצות עובדים, למשפחות, לילדים, לזוגות, טיולי סוסים ומגוון פעילויות בצפון.

Comments are closed.

Go Top